Szpachle poliestrowe w ofercie Nexa Autocolor

PRODUKTY

    P551-1052   Szpachla uniwersalna
    P551-1057   Szpachla z włóknem szklanym
    P551-1058   Szpachla z aluminium
    P551-1071   Szpachla wykończeniowa, drobna
    P551-1077   Szpachla uniwersalna

Wybór szpachli Nexa Autocolor łączy w sobie szybką i łatwą aplikację z dobrą obróbką i gładkością wykończenia. Nowoczesne receptury minimalizują ryzyko problemów ze słabą przyczepnością, siadaniem powłoki lub wykwitami na lakierze, które pojawiają się w przypadku produktach niektórych innych marek. Należy dobrać właściwy produkt do typu wykonywanej naprawy. Pozwoli to wykorzystać wydajności właściwości produktu oraz zapewni trwały efekt.

OPIS PRODUKTÓW

 • P551-1052 to wysokiej jakości uniwersalna szpachla do stosowania pod dowolny podkład Nexa Autocolor lub szpachlę wykończeniową P551-1071. Jest opracowana dla zapewnienia doskonałej przyczepności do szerokiej gamy podłoży metalowych, włączając blachy ocynkowane i galwanizowane, co czyni ją najlepszym dostępnym produktem ogólnego stosowania.
   
 • P551-1057 to szpachla z włóknem szklanym, która musi być pokryta podkładem wypełniającym Nexa Autocolor. Ta szpachla może służyć do wypełniania większych dziur i ubytków lub do napraw części z tworzyw wzmacnianych włóknem szklanym (GFK/GRP).
   
 • P551-1058 to szpachla z aluminium, do użycia pod dowolny podkład Nexa Autocolor lub szpachlę drobną P551-1071, dla uzyskania bardzo wytrzymałej i twardej powierzchni. Podczas szlifowania daje ciężki pył, co pozwala łatwiej utrzymać czystość w warsztacie. Zawartość opiłków aluminium sprawia, że szpachla ta świetnie odprowadza ciepło z podłoża, stąd doskonale nadaje się do wypełniania ubytków na elementach podlegających częstym i znacznym zmianom temperatur (np. maski silnika).
   
 • P551-1071 to łatwa w obróbce drobna szpachla wykończeniowa, do użycia pod dowolny podkład Nexa Autocolor. Wypełnia płytkie defekty podłoża. Daje gładką powierzchnię bez porów i można jej użyć jako powłoki wykończeniowej dla każdej innej szpachli. Produkt ten nie nadaje się na powierzchnie ocynkowane i galwanizowane.
   
 • P551-1077 to wysokiej jakości uniwersalna szpachla do zastosowania pod dowolny podkład Nexa Autocolor. Jest łatwa w aplikacji i tworzy gładką powłokę, łatwą w szlifowaniu. Produkt zaprojektowano dla uzyskania maksymalnej przyczepności na różnych podłożach metalowych, włączając w to ocynk i blachy galwaniczne, dzięki czemu jest to najlepsza szpachla ogólnego zastosowania.

 

Zmywacze spirytusowe w ofercie


Nexa

PRODUKT OPIS

    P850-14  Zmywacz Spirytusowy - Szybki
    P850-1402  Zmywacz Spirytusowy - Wolny

OPIS PRODUKTU
 
Dokładne przygotowanie i oczyszczenie powierzchni przeznaczonej do lakierowania jest kluczowe do uzyskania skutecznej naprawy.

P850-14 oraz P850-1402 to preparaty ropopochodne przeznaczone do usuwania lekkich zanieczyszczeń na małych powierzchniach z gołego metalu, jako jeden z etapów przygotowania powierzchni. Zostały opracowane do użycia na szerokim zakresie temperatur i typów napraw. Rekomendujemy P850-1402 do użycia w wyższych temperaturach otoczenia i przy dużym obiegu powietrza.

PPG

D845 (DX310) – Wstępny zmywacz na bazie agresywnych rozpuszczalników, służący do usuwania silnych zanieczyszczeń. Powinien być używany przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac. Usuwa z powłok zanieczyszczenia nierozpuszczalne w wodzie i łagodniejszych zmywaczach (wosk, pozostałości past polerskich, smoła, asfalt, silikon itp.).

D837 (DX330) – Zmywacz spirytusowy do stosowania w trakcie całego procesu naprawy, przed i po każdym szlifowaniu. W połączeniu z włókniną ścierną służy do matowania powłok (np. elektroforetycznych). Nie matuj w ten sposób powłok syntetycznych.

 

Czyszczenie tworzyw sztucznych z zastosowaniem produktów NAC

Produkty

P273-1333  Zmywacz do tworzyw sztucznych
P273-1050 Zmywacz antystatyczny

OPIS PRODUKTU
 
System lakierowania tworzyw sztucznych Nexa Autocolor zawiera gamę produktów pozwalającą wykonać powłokę o doskonałej jakości na wszelkich nadających się do lakierowania tworzywach *. Są to produkty czyszczące i przygotowawcze, ale także podkłady, dodatki strukturalne i lakiery.
 
Dokładne przygotowanie i oczyszczenie podłoża to czynniki o bardzo istotnym znaczeniu, mające duży wpływ na jakość otrzymywanej powłoki. System przygotowania i oczyszczania tworzyw sztucznych stworzono z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu zalet podkładów i lakierów Nexa Autocolor.

 • P273-1333, zmywacz do tworzyw sztucznych, to produkt będący mieszanką wody i związków czyszczących, stworzony do usuwania tzw. substancji separujących stosowanych w procesie produkcji elementów z tworzyw oraz nalotu eksploatacyjnego.
 • P572-1050, zmywacz antystatyczny, to produkt o unikalnej formule, zapobiegający gromadzeniu się ładunków elektrycznych oraz umożliwiający idealne rozłożenie się ziarna metalicznego.

* Uwaga: Niektóre rodzaje polietylenu (PE) nie nadają się do lakierowania, a niektóre podkłady nie mogą być stosowane na podłożach bardzo wrażliwych na działanie rozpuszczalników, takich jak polistyren (PS). Szczegóły znajdziesz w kartach technicznych stosownych produktów.

Preparaty przygotowawcze

W naszej stałej ofercie znajduje się:

Odrdzewiacz P800-127

OPIS PRODUKTU
 
P800-127 służy do usuwania resztek rdzy z gołej stali i aluminium bezpośrednio przed lakierowaniem.

P800-127 może być również używany na gołą stal (przed szlifowaniem), aby oczyścić powierzchnię, zwiększając przyczepność i ochronę przed korozją aplikowanego systemu lakierniczego.

Odrdzewiacz P800-127 powinien być stosowany bezpośrednio na gołą stal lub gołe aluminium.

UWAGA: Nie wolno stosować na galwanizowane i ocynkowane powierzchnie.

 

Aquabase® Flokulator wodny P872-100

P872-100  Aquabase® Flokulator wodny

OPIS PRODUKTU

P872-100 został zaprojektowany jako preparat w proszku dla łatwego i wydajnego neutralizowania wody zanieczyszczonej osadami lakierów wodorozcieńczalnych Nexa Autocolor Aquabase® podczas procesu czyszczenia pistoletu.

Produkt ten przeznaczony jest jedynie do neutralizowania odpadów produktów wodorozcieńczalnych i nie powinien być używany do neutralizowania produktów konwencjonalnych.

Envirobase DP4000 - przełomowy produkt w procesie przygotowywania podłoża.

W obecnej sytuacji ekonomicznej warsztaty lakiernicze szukają nowych produktów, procesów i systemów, które pomogłyby im obniżyć koszty i poprawić wydajność. PPG, światowy lider w produkcji powłok samochodowych, nieustannie dąży do rozpoznawania i spełniania nawet najbardziej wyszukanych wymagań.

Większa wydajność warsztatu.

Na lakierników stosujących podkłady do szlifowania oraz konwencjonalne podkłady mokro na mokro czeka niezwykła niespodzianka, w postaci nowego, zgodnego z LZO podkładu DP4000 – przełomowego produktu w procesie przygotowania podłoża. DP4000 to najwydajniejszy podkład dostępny na rynku. Jako jedyny nie wymaga szlifowania zarówno przed jak i po aplikacji podkładu. Ponadto, dzięki innowacyjnej technologii zapewniającej znakomitą rozlewność, gwarantuje doskonały efekt i trwałość warstwy nawierzchniowej po zakończeniu naprawy. A wszystko to przy znacznej oszczędności czasu przygotowania.

DP4000 pozwala w znacznym stopniu skrócić proces przygotowania nowych elementów, które są wykorzystywane w 80% napraw pojazdów. Dzięki prostej jednowarstwowej aplikacji, braku konieczności szlifowania kataforezy oraz krótkim czasom schnięcia, możliwa jest oszczędność czasu przygotowania nawet o 50%.
“Wierzymy, że podkład DP4000 to prawdziwy przełom, który ustanowi nowe standardy dla podkładów mokro na mokro, obniżając koszty i podnosząc zyskowność warsztatu, „ mówi Adrian Ball, Marketing Manager PPG Automotive
Refinish na Europę.

Większa przepustowość kabiny.

Głównym problemem konwencjonalnych podkładów jest fakt, iż mogą one obniżać wydajność kabiny. Każda naprawa z użyciem podkładu mokro na mokro wymaga korzystania z kabiny podczas aplikacji i odparowania. Może to oznaczać nawet 25 minut czasu pracy na jedną naprawę. W warsztatach, w których o wydajności decyduje przepustowość kabiny, produkty mokro na mokro nie są zwykle standardowo używane. DP4000 rozwiązuje ten problem, gdyż daje możliwość aplikacji warstwy bazowej nawet do 5 dni po nałożeniu podkładu bez konieczności szlifowania. Na przykład, dzięki prostej zmianie procesu, DP4000 umożliwia aplikację podkładu na wszystkie nowe elementy dzień wcześniej, co pozwoli na aplikację powłoki nawierzchniowej na samochód i wszystkie elementy w tym samym czasie. Może to radykalnie zwiększyć wydajność kabiny natryskowej, a w rezultacie zwiększyć przepustowość, sprzedaż i zyski warsztatu.

Większe zyski – bez poprawek.

Producenci samochodów dążą do opracowywania coraz to nowych wykończeń – czy to powłok odpornych na zarysowania, mających na celu zachowanie trwałości, czy też powłok proszkowych, których celem jest minimalizacja kosztów w fabrykach. W efekcie, wszystkie te nowości sprawiają, że renowacja staje się skomplikowanym procesem.

Niektóre oryginalne powłoki są bardzo wrażliwe i konwencjonalne podkłady często nie stanowią dla nich odpowiedniej izolacji. Może to skutkować kosztownymi poprawkami, kiedy po zakończeniu wygrzewania i wyprowadzeniu samochodu z kabiny okazuje się, że na powłoce widoczne są pierścienie lub efekt mapy. Najbardziej frustrujący jest fakt, że defekty te stają się widoczne dopiero po zakończeniu wygrzewania i ponowna naprawa wymaga długiego procesu rektyfikacji. Takie poprawki wiążą się z dużymi kosztami, wynikającymi z dodatkowym czasem pracy i zużyciem materiałów. Lecz co ważniejsze, w warsztatach o dużym obłożeniu pracą, poprawki wiążą się z dodatkową pracą w kabinie natryskowej, co ogranicza ilość przeprowadzanych napraw. Udowodniono, że DP4000 to doskonały izolator. Rozległe badania potwierdziły, że DP4000 zapewnia doskonałą izolację, nawet na najbardziej wrażliwych podłożach, dzięki czemu pozwala uzyskać odpowiedni rezultat za każdym razem, jednocześnie eliminując potrzebę przeprowadzania poprawek.

Eliminacja niektórych etapów z procesu naprawy

DP4000 to także doskonały podkład do zastosowania na wszystkie metalowe podłoża. Wszelkie przetarcia do gołego metalu, powstałe podczas naprawy mogą być bezpośrednio pokryte podkładem DP4000 bez konieczności używania podkładu wytrawiającego. Umożliwia to eliminację kolejnego etapu procesu.

Idealny na podłoża z tworzyw sztucznych

Ponadto, DP4000 może być nakładany na wszystkie znane tworzywa sztuczne. Prosta aplikacja sprawia, że podkład ten doskonale nadaje się do natrysku na zderzaki o skomplikowanych kształtach, na których po użyciu konwencjonalnych produktów mokro na mokro może wystąpić nadmierny odkurz i zacieki.

mini Menu

 linia CAR  linia CT linia LIC Drewno
 Promocje  Pomocnicze  Narzędzia Kosmetyki
PDS MSDS Sklep On-Line